Yüzey hazırlığıuygulama-1
Uygulama yapılacak yüzey sert, sağlam ve yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır. Tüm toz ve parçacıklar, yüzeyden temizlenmelidir. Çimento şerbeti ya da eski kaplamalar mekanik olarak sökülmelidir. Yağ veya gres lekeli betonu, pürmüzle yakarak ve/veya özel bir gres temizleyicisi uygulayarak temizlemek gerekebilir.

Astarlama
Flooropal Primer 13, hazırlanan yüzey üzerine yumuşak bir fırça ya da astar pompası ile uygulanmalı, göllenmeler engellenmeli ve kurumasına izin verilmelidir (doğrul koşullarda 2-4 saat). Uygulama yapılacak zeminin emiciliği yüksek ise, Flooropal Primer 13, birinci kat için 1:5, ikinci kat için ise 1:3 oranında temiz su ile inceltilmelidir. Sağlam beton yüzeylerde 1:3 oranında inceltilmiş tek kat yeterlidir. Metal, seramik, epoksi, pvc, vb zeminler üzerine yapılacak uygulamalarda Primer 13 uygulama oranları için teknik bölümümüze başvurun.

Flooropal Primer 13, sıcaklığı +10° C’nin altında olan yüzeylere uygulanmamalıdır. Yüzey kuru olmalı, bağıl nem % 70’in altında bulunmalıdır. Kuruma süresinin yeterli olmaması, düşük sıcaklık ve/veya yüksek nem, film oluşumunu etkileyerek, yüzeyi tam olarak kaplamasını önleyebilir.

Karıştırma
Malzemeler % 21 oranında (25 kg torbaya 5,250 litre) temiz su ile karıştırılmalıdır.
İstisnalar; Flooropal Repair Mortar ve Flooropal M Base % 17,5, Flooropal M Reno % 19 suyla karıştırılır. Karıştırma işleminde, matkap ucuna takılmış pervane veya NEA Yapı tarafından onaylanacak bir pompa kullanılmalıdır. Pervane ile karıştırmada, karıştırma süresi 2 dakikadan az olmamalıdır. Karıştırılan malzeme 20 dakika içinde kullanılmalı, malzeme sıcaklığı +5° C ile +20° C arasında olmalıdır. Kuru malzemenin kullanımdan önce fazla soğuması yada ısınması, karışımın akışkanlık özelliklerini etkileyebilir.

Uygulama
Karıştırılan malzeme yüzeye el ya da pompa ile yayılarak dökülür. Malzemenin üzerinden çelik spatula veya kirpi rulo ile geçilerek malzemenin içindeki hava kabarcıklarının çıkışı kolaylaştırılır. Yarı sertleşmiş malzeme kolaylıkla biçimlendirilebilir veya kesilebilir, böylelikle istenen düzeltmeler yapılabilir. Flooropal Serisi ürünler, +10° C’den soğuk yüzeylere uygulanmamalıdır. Zemin, uygulamayı izleyen 48 saat boyunca dona karşı korunmalıdır. Ortam havasının bağıl nemi %70’in altında olmalıdır. Uygulama sırasında ve sonrasında hafif havalandırma önerilir, ancak nem gidericiler ilk iki gün süresince kullanılmamalıdır. Kür membranlarının kullanılması gerekmez.

 

ozellik

 

 

 

 

 

 

 

 

Uygulamalarda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlaruygulama-2

* Flooropal serisi ürünler sert ve sağlam zeminler üzerine uygulama amaçlı olarak geliştirilmiştir. Uygulama öncesinde yumuşak (asfalt ve benzeri) veya zayıf katmanlar yüzeyden temizlenmelidir.
* Flooropal uygulamasından önce mutlaka astar (Flooropal Primer 13) kullanılmalıdır. Flooropal ürünleri birkaç kat olarak uygulanıyorsa her kattan önce astarlama yapılmalıdır.
* Flooropal uygulamasından sonra hareketi sürebilecek yapı ve dilatasyon derzleri ile çatlaklar, yeni yüzey üzerine derz olarak aktarılmalıdır.

Ambalaj
Floorpal Serisi ürünler 25 kg’lık kraft torbalarda sunulmaktadır.

Depolama
Kuru ortamda 6 aydır, 8 torbadan fazla üst üste istiflenmemelidir.

Sağlık ve Güvenlik
Çimento içerdiğinden, dikkatle kullanılmalıdır. Nemli çimentonun aşındırıcılık özelliği vardır. Gözlerinizi koruyun ve uzun süreli teması engelleyin, çocuklardan uzak tutun. Daha fazla bilgi için sağlık ve güvenlik bilgi föylerimize başvurun. Flooropal serisi ürünler, yanmaz, alev almaz, duman üretmez ve toksik madde içermez.
Ürünler ve uygulama konusunda daha ayrıntılı bilgi ve öneriler için lütfen NEA YAPI’ya ve teknik kadrolarına başvurunuz.

 

uygulama-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

uygulumalar