NİÇİN ZEMİNLERDE CİLALI ŞAP SON KAT KAPLAMA OLARAK KULLANILMAZ

MİKROBETON ® FARKI NEDİR

Zemin Tesviye ürürnleri son kat kaplama ürünleri değildirler. ” Akıllı şap, self levelling, cilalı şap, cilalı beton” tanımlamaları ile pazarlanan ürünler ile zeminlerde son kat kaplama yapılmamalıdır. Bu uygulamalar kısa sürede çatlaklar, yerden kopmalar, tozuma ve çukur bölümler oluşturur. Tekrar söküm, zaman kaybı ve sonuçta çok yüksek maliyet gibi riskler oluşur . Teknik olarak doğru olan Mikrobeton ® ürünleri kullanarak uzun ömürlü zeminler elde edilmelidir.

MİKROBETON ® CİLALI ŞAP, AKILLI ŞAP, CİLALI BETON, DEKORATİF ŞAP v.b
Son kat kaplama olarak kullanılmak üzere geliştirilmişlerdir. Yaya trafiği dışında sanayi tipi ağır trafik (forklift, kamyon, vb.) ve ağır yüklere dayanıklıdırlar. (Bknz Teknik değerler) Sadece, parke, PVC, halı vb. zemin kaplamalarının altında, yüzeyi düzgün hale getirmek için kullanılırlar. Doğrudan darbeye (topuk darbesi, tekerlekli koltuk hareketi, düşen bir eşya, vb.) yeterli dayanımları yoktur.(Bknz Teknik değerler)
Eğilme mukavemeti : 8-10 N/mm² Basınç mukavemeti :30-40 N/mm² Betona aderans : 2,5-3 N/mm² Eğilme mukavemeti :4- 5 N/mm² Basınç mukavemeti : 20 N/mm² Betona aderans : 1,5 N/mm²